تبلیغات

مراحل تولید کارت اعتباری

۰

 مراحل تولید کارت اعتباری 

کارت اعتباری چیست؟

در عصر حاضر کارت اعتباری به یکی از ابزار های مهم و موثر در کسب و کار و تجارت الکترونیک تبدیل شده است. کارت اعتباری نوعی کارت PVC می باشد که توسط بانک برای دارندگان حساب ها صادر می شود. امروزه این کارت ها به تجهیزات پرکاربردی در تجارت تبدیل شده اند و قابلیت های مختلفی را به بازاریان و کاربران ارائه می نمایند. برای تولید کارت اعتباری می بایست مراحلی را طی نماییم که دقیقا مشابه مراحلی است که برای چاپ کارت بانکی انجام می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا این مراحل را به ترتیب بیان نماییم.


مهمترین مراحل تولید کارت اعتباری


 • ترکیب کردن مواد پلاستیکی و شکل‌دهی : در این مرحله مواد پلاستیکی و PVC به‌صورت چندلایه و هسته کارت ورق‌ ورق و شکل ‌دهی می‌شود.

 • چاپ کارت اعتباری : این مرحله مربوط به چاپ کارت می باشد که با استفاده از کارت های پی وی سی خام و دستگاه پرینتر چاپ کارت انجام می شود.

 • لمینیت کردن کارت اعتباری : این مرحله مربوط به قرار گرفتن لایه های لمینیت بر روی کارت است.

 • تعیین اندازه وبرش نهایی : در آخرین مرحله نیز ورقه‌های پلاستیکی به کارت‌های اعتباری جداگانه مونتاژ می‌شوند.چاپ کارت اعتباری

چاپ کارت اعتباری با دستگاه های چاپ کارت صورت می گیرد. این چاپگرها برای چاپ کارت از تکنیک های مختلفی استفاده می نمایند که بر اساس نوع کارت می تواند متفاوت باشد. یکی از روش ها چاپ دیجیتال می باشد که معمولا برای چاپ کارت اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که اطلاعات چاپی متغییر باشند مانند نام، شماره کارت و غیره از این روش استفاده می شود.


مزایای استفاده از کارت اعتباری

 • مهم ترین مزیت استفاده از کارت اعتباری عدم نیاز به حمل وجه نقد می باشد.
 • از طریق این کارت ها، می توان به راحتی از تمامی فروشگاه های آنلاین خرید کرد.
 • از دیگر مزایای استفاده از این کارت ها انتقال سریع پول است.

عملکرد نوار مغناطیسی کارت اعتباری

۰
عملکرد نوار مغناطیسی کارت اعتباری


  عملکرد نوار مغناطیسی کارت اعتباری  
نوار مغناطیسی چیست؟

حتما تا به حال نوار مغناطیسی امنیتی که در پشت کارت های اعتباری مانند کارت بانکی و کارت بلیط وجود دارد مشاهده کردید. اما آیا می دانید ساختار نوار مغناطیسی چگونه می باشد و یا اینکه عملکرد آن ها به چه صورت است؟ اگر میخواهید پاسخ این سوال را بیابید تا انتهای این نوشتار با ما در کوآیکو همراه باشید.ساختار نوار مغناطیسی

نوار مگنت تعبیه شده روی کارت اعتباری از ذره های ریز آهن تولید شده که در یک لایه ی پلاستیکی پوشانده شده است. این نوار دارای محدودیت فیزیکی بوده و اطلاعات کمی را می توان روی آن ذخیره نمود. ذخیره سازی اطلاعات روی این نوار با تغییر خاصیت مغناطیسی این ذرات ریز صورت می گیرد. زمانی که کارت درون دستگاه کارت خوان حرکت داده شود خواندن این اطلاعات میسر می گردد.

کارتهای مغناطیسی از جنس پی وی سی PVC تولید می شوند، از آنجایی که تا حدودی شکننده هستند نبایست آن ها را در مجاورت نور و حرارت قرار داد. همچنین به دلیل وجود نوار مگنت روی آن ها باید از قرار دادن آن ها در نزدیکی موبایل، تلویزیون و اجسامی با خاصیت آهنربایی جلوگیری نمود. زیرا این عوامل موجب از بین رفتن اطلاعاتی که روی نوار کارت ذخیره شده اند می گردد.

عملکرد نوار مغناطیسینوار مغناطیسی متشکل از سه شیار می باشد که می توان اطلاعات را در سه بخش رمزگذاری و ذخیره نمود. شیارهای اول و دوم می توانند ۸۵ کاراکتر را ذخیره نمایند و شیار دوم قابلیت ذخیره سازی فقط۳۰ کاراکتر را دارد. به عبارتی می توان گفت که شیار اول شامل اطلاعاتی از قبیل نام دارنده و شماره حساب شخص بوده و شیار دوم و سوم شامل اطلاعات کنترلی می باشد.

هنگامی که کارت در دستگاه کارتخوان کشیده می شود، داده ها خوانده شده و به سیستم ارسال می شوند. سپس بر اساس اطلاعات جمع آوری شده عملیات لازم انجام می گیرد. روش های پرداخت شما، چیزهایی مانند شماره حساب و شماره مسیریابی بانک ها هستند که کدگذاری شده اند. همچنین در موارد استفاده دیگر مانند کارتهای دانشجویی، شناسه شماره دانشجویی کد گذاری می شود. زمانی که اطلاعات به یک کامپیوتر متصل می شوند که آنها را بشناسد و در اینصورت یک اقدام تعریف شده رخ خواهد داد.
+ نوشته شده توسط Cardpardaz در ، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: کارت مغناطیسی، نوار مغناطیسی، نوار مگنت، کارت مگنت، دستگاه چاپ کارت مغناطیسی، ساخت نوار مغناطیسی، ساختار نوار مگنت

بررسی انواع کارت بانکی

۰
بررسی انواع کارت بانکی
  بررسی انواع کارت بانکی  


طی این مقاله قصد داریم انواع کارت بانکی را بر اساس تکنیکی که ساخته شده اند مورد بررسی قرار دهیم. پیش از آنکه به بیان این موضوع بپردازیم تعریف مختصری از این کارت ها خواهیم داشت. کارت بانکی یک کارت پلاستیکی است که معمولا بانک ها برای مشتریان خود صادر می نمایند. همچنین آنها به موجب آن خدماتی را از قبیل اعطای مجوز دسترسی مشتری به وجوه از طریق حساب بانکی خود یا از طریق حساب اعتباری ارائه می نمایند. به عبارت دیگر این دسته از کارت ‌ها با رعایت اصول ایمنی توسط بانکها برای متقاضیان صادر می گردد و به عنوان ابزاری جهت دسترسی سریع و امن در تبادل وجه در اختیار آنها قرار ‌می‌ گیرد.


چاپ کارت بانکی

چاپ کارت بانکی را می توان به عنوان مهمترین خدماتی معرفی نمود که بانک ها می توانند به کاربران خود ارائه نمایند. این نوع کارتها به منظور دسترسی به انواع سپرده ها، آسان شدن انجام عملیات بانکی برای صاحبان حسابها و سهولت در انجام نقل و انتقالات مورد استفاده قرار می گیرد. کارتهای بانکی در انواع گوناگونی وجود دارند و کاربردهای مختلفی دارند. این دسته از کارت ها معمولا از جنس پی وی سی pvc تولید می شوند تا دوام و ماندگاری بالایی داشته باشند.


انواع کارت بانکی

کارت های بانک را می توان بر اساس تکنولوژی ساختی که دارند به انواع گوناگونی تقسیم بندی نمود. این کارتها را در دو نوع

• کارت با نوار مغناطیسی
• کارت چیپ دار

دسته بندی می کنند که در ادامه هر کدام از آن ها را به صورت مجزا تشریح می نماییم.
 1 - کارت با نوار مغناطیسی


فناوری فوق امروزه در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. کارت های مگنت به یک نوار مغناطیسی مجهز شده اند که اطلاعات به صورت کد های خاصی روی آن ذخیره می گردند. کارتهای بانکی قابل استفاده در دستگاه های خودپرداز می باشد. از طریق آن ها می توان به انجام عملیات مالی و غیر مالی پرداخت. نحوه استفاده از این کارت ها به این صورت می باشد که مالک کارت پس از مراجعه به یک سیستم POS، می تواند کارت بانکی خود را درون آن کشیده و با وارد نمودن رمز کارت اقدام به خرید نماید.


 2 - کارت تراشه دار یا چیپ دار

این دسته از کارت ها نوعی کارت اعتباری یا امنیتی هستند که به یک تراشه یا چیپ کامپیوتری مجهز شده اند. وظیفه این تراشه ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات درون کارت می باشد. لازم به ذکر است که اطلاعات به صورت مستقیم بر روی کارت ها ذخیره می گردند. کارت های مذکور عمدتا در دو نوع حافظه ای و هوشمند تولید می شوند و قادر هستند بدون اتصال به شبکه بانک تراکنش انجام دهند.
+ نوشته شده توسط Cardpardaz در ، ۳ بازدید
برچسب‌ها: چاپ کارت پی وی سی، چاپ کارت بانکی، چاپ کارت اعتباری، کارت پی وی سی اعتباری، قیمت کارت بانکی، دستگاه چاپ کارت بانکی، چاپ کارت اعتباری پی وی سی

استفاده از کارت اعتباری چه مزیتی دارد؟

۰


استفاده از کارت اعتباری چه مزیتی دارد؟

کارت اعتباری نوعی کارت پی وی سی PVC است که امروزه به عنوان یک ابزار مهم در کسب و کار و تجارت الکترونیک تبدیل شده است. این کارتها به تجهیزات پرکاربردی در تجارت امروز تبدیل شده اند و قابلیت های متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. کارت‌ های اعتباری به خوبی نقش وجه نقد را برای مصرف کنندگان ایفا می ‌کنند و از حمل پول و خطرات احتمالی آن پیشگیری می‌ کنند. این کارت ها دارای مزایایی هستند که طی این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.


کارت اعتباری

چاپ کارت اعتباری

چنانچه اطلاعاتی که باید روی کارت اعتباری چاپ شود به صورت متغییر باشد یعنی شامل اطلاعاتی نظیر نام، تصویر، کارت های شناسایی و ... باشد برای چاپ روی هر کارت باید از چاپ دیجیتال کارت پی وی سی استفاده شود. لازم به ذکر است که چاپکارت پی وی سی PVC برای چاپ کارت بانکی، چاپ کارت دانش آموزی، چاپ کارت تخفیف، چاپ کارت پرسنلی، چاپ کارت اعتباری مشتریان، چاپ کارت حضور و غیاب، چاپ کارت شناسایی، چاپ کارت قفل هتلی، چاپ کارت برجسته، چاپ کارت دانشجویی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.


کاربردهای کارت اعتباری

 • قابلیت پرداخت قبوض
 • توانایی انجام تراکنش به صورت غیرحضوری
 • قابلیت چاپ برای موارد دلخواه
 • قابلیت شخصی ‌سازی و افزایش امنیت کارت
 • امکان خرید به صورت آنلاین از طریق درگاه پرداخت الکترونیک
 • قابلیت استفاده از اعتبار بدون داشتن وجه در حساب بانکی
 • امکان استفاده از آنها به ‌عنوان هدیهمزایای کارت ‌های اعتباری

 • یک خط اعتباری ایجاد می نماید.
 • قدرت خرید دارنده کارت را افزایش می دهد.
 • امکان خرید آسان را فراهم می نماید.
 • در موارد اضطراری می توان از کارت اعتباری استفاده نمود.
 • از خرید حفاظت می نماید.
نوشته‌های اخیر